1397/7/24 10:41:33
بازدیدها: 160
  • ارسال به دوستان
  • print
شورای شهر آماده کمک به تحقق اهداف اجتماعی «شهربان» است|| شهربان حافظ حقوق شهروندان است

شورای شهر آماده کمک به تحقق اهداف اجتماعی «شهربان» است|| شهربان حافظ حقوق شهروندان است

فخاری در گفتگو با «شهربان»:

شورای شهر آماده کمک به تحقق اهداف اجتماعی «شهربان» است

شهربان حافظ حقوق شهروندان است


نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، با تاکید بر این‌که شورای شهر آماده کمک به تحقق اهداف اجتماعی «شهربان» است، گفت: شهروندان باید به این باور برسند که برای برقراری انضباط شهری از شهربان کمک بگیرند. 


الهام فخاری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با روابط عمومی «شهربان»، با اشاره به راهکارهای توسعه «انضباط شهری» در کلانشهر تهران اظهار داشت: نهادهای انتظامی و مراقبتی طی دهه‌های اخیر از رویکرد صرفاً انضباطی و انتظامی به رویکرد اجتماعی‌محور و فرهنگ‌محور تغییر جهت داده‌اند و تاثیرات این مسئله نیز در تغییر رفتار اجتماعی مردم در برخی بخش‌ها دیده می‌شود.

فخاری با اشاره به موانع پیش روی متولیان انضباط شهری تصریح کرد: اگر درک درستی از اهمیت و حساسیت انضباط شهری در سطح جامعه وجود نداشته نباشد، ممکن است تصور شود که فعالیت ماموران شهربان ناقض حقوق شهروندی است، در حالی که فلسفه ایجاد و فعالیت مجموعه «شهربان»، تأمین حقوق شهروندی در معابر عمومی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در عین حال تاکید کرد: برای موفقیت هرچه بیشتر مجموعه شهربان و متولیان انضباط شهری، باید برخی رویکردها اصلاح و بازتعریف شود.

فخاری با اشاره به انتصاب سیدامیر فتاحیان به عنوان مدیرعامل «شهربان» اظهار داشت: با توجه به تغییر مدیریت این مجموعه و حرکت مدیریت جدید در مسیر بازتعریف رویکردها، امیدواریم شاهد بازخوردهای خوبی از ناحیه شهروندان باشیم؛ شورا و به ویژه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر نیز برای همکاری و کمک به تحقق بهتر اهداف اجتماعی شهربان، آمادگی کامل دارد.

وی با تاکید بر اینکه برقراری انضباط شهری تعارف‌بردار و تعطیل‌بردار نیست، خاطرنشان کرد: همانطور که در زمینه مسائل انضباطی و انتظامی، پیشفرض شهروندان این است که در هنگام بروز مشکل باید از پلیس کمک بگیرند، در زمینه انضباط شهری نیز باید این باور عمومی در شهروندان ایجاد شود که در حل معضلات این حوزه اعم از سد معبر و تخلفات ساختمانی و تاثیرات نامطلوب آنها، از مجموعه «شهربان» کمک بگیرند.

 

تاریخ انتشار:1397/7/24


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.