1397/8/13 11:38:0
بازدیدها: 537
  • ارسال به دوستان
  • print
معاون شهردار تهران: نقش شرکت شهربان راهبردی و حاکمیتی است|| ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان توسط شهربان

معاون شهردار تهران: نقش شرکت شهربان راهبردی و حاکمیتی است|| ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان توسط شهربان

معاون توسعه منابع انسانی شهردار تهران: 

نقش شرکت شهربان راهبردی و حاکمیتی است

استفاده از ظرفیت بانوان توسط شهربان ضرورت دارد

 

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران ضمن بازدید از شرکت شهربان شهر تهران با هدف نظارت و بررسی امور حوزه منابع انسانی، بر استفاده از ظرفیت های بانوان در حوزه های سخت شهری مانند مأموریت های شهربان، با هدف استفاده از رویکردهای زنانه در حل مسائل شهری توسط شهربان شهرداری تهران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، ابراهیم شیخ گفت: از آنجاییکه چشم انداز ما در مدیریت شهری بویژه با توجه به تاکید شهردار محترم در جهت ارتقاء سطح رضایت شهروندان است، یقینا نقش همکاران این مجموعه فراتر از نقش عملیات اجرایی خواهد بود، به نحویکه تأثیر این نقش در ساخت قضاوت نهایی و عملکرد مجموع سازمان شهرداری و حتی نظام جمهوری اسلامی ایران نیز هست.

شیخ ادامه داد: بارها شاهد بوده ایم که بازتاب رفتار و عملکرد نیروهای خدوم شهربان چه به صورت عادلانه و چه ناعادلانه در سطح رسانه های جهانی با بازتاب گسترده و تحلیل های مختلف مواجه شده و آبرو و عزت مدیریت کشور را تحت تأثیر قرار داده است. لذا لازم است فراتر از جنبه های تکنیکی، تمام توان خود را در راستای اشاعه دیدگاه های منابع انسانی اعم از استاندارد سازی رفتاری، شفاف سازی فرایندها و ایجاد بستر سالم برای حصول اطمینان از سلامت رفتاری افراد در زمان جذب بکار بگیریم.

معاون شهردار تهران با اشاره بر نقش آموزش در کیفیت عملکرد کارکنان افزود: بهره مندی کلیه نیروهای شهربان با میزان سرانه بالاتر از استاندارد مورد نظر قانون مدیریت خدمات کشوری، از افتخارات این مجموعه است ولیکن دقت و اثربخشی در کیفیت آموزش، کنترل و اجرای اصل تنبیه و تشویق که از اصول بزرگ مدیریتی است، لازمه آن می باشد.

وی همچنین با ذکر حدیثی از ائمه اطهار، از به  کارگیری توان لازم در کشف استعدادها در جایگاه ویژه و با تفکیک تخصص یاد کرد و اظهار داشت: با توجه بر نوع خدمات و ماموریت های نوع سخت شرکت شهربان که گاها شاهد بروز رفتارهای خشونت آمیز می شویم و از آنجاییکه این مجموعه هیچگاه توان و ظرفیت بانوان را در انجام وظایف و حل مشکلات مورد استفاده قرار نداده است، پیشنهاد نمود این امر به صورت پایلوت به انجام برسد تا از توانایی های ایشان در نحوه برخورد و دقت در انجام امور بهره برداری شود.

ابراهیم شیخ بیان داشت: با توجه به شرایط دشوار اقتصادی کشور همچنان تلاش در متقاعد کردن دولت برای افزایش حقوق کارکنان را داریم و البته در کنار آن در حال تدارک و برنامه ریزی برای اعطاء بسته حمایتی از کلیه کارکنان اعم از رسمی و قراردادی و پیمانکاری هستیم.


در ادامه سیدامیر فتاحیان، مدیر عامل شهربان شهرداری تهران با ارائه گزارشی در خصوص مأموریت ها، عملکرد، منابع انسانی، چالش ها، موانع و نیازهای مجموعه شرکت شهربان گفت: شهربان با توجه به اهمیت رسالت  خود در سه حوزه شهر، حریم و معبر، مجموعه ای بسیار اثرگذر هم در مدیریت شهری و هم در مجموعه حاکمیتی است؛ بنابراین توجه و رسیدگی به چالش ها و نیازهای این حوزه، جزء موارد اولویت دار به شمار می رود.

وی با تقدیر از معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران به دلیل اتخاذ رویکرد علمی و حرفه ای و اقدامات ویژه حمایتی از نیروی انسانی خدمتگزار در مجموعه مدیریت شهری، تصویب و عملیاتی شدن چارت سازمانی شرکت شهربان و تقویت طرح های حمایتی و رفاهی در خصوص خدمتگزاران حوزه انضباط شهری را خواستار شد.

در این نشست مقرر شد اقدامات لازم در زمینه فراهم نمودن شرایط لازم برای تصویب و عملیاتی کردن چارت سازمانی و طرح طبقه بندی مشاغل شرکت شهربان، ایجاد امکان استفاده از خدمات مجموعه های رفاهی شهرداری در بازه های زمانی مشخص، تشکیل شورای تحول و ارتقاء سرمایه انسانی، بهبود سلامت اداری، برنامه ریزی لازم جهت شناسایی و حمایت از نیروهای آسیب دیده در حین خدمت و نیز بررسی وضعیت سلامت و چکاپ سالیانه کارکنان شرکت شهربان، صورت پذیرد.

 

  تاریخ انتشار:1397/8/13


 


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.