1397/10/3 17:55:52
بازدیدها: 625
  • ارسال به دوستان
  • print
جلوگیری از بروز تخلفات با تعیین تکلیف زودهنگام وضعیت حریم در تقسیمات کشوری

جلوگیری از بروز تخلفات با تعیین تکلیف زودهنگام وضعیت حریم در تقسیمات کشوری


مدیرعامل شهربان شهرداری تهران در گفتگو با شهرنوشت با اشاره به تخلفات ساخت و ساز در حوزه حریم پایتخت گفت: در کنار کاشت درخت در حریم پایتخت، تعیین تکلیف زودهنگام  وضعیت حریم در تقسیمات کشوری به جلوگیری از تخلفات کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی شهربان سید امیر فتاحیان در گفت و گو با شهرنوشت با اشاره به فعالیت های شهربان شهرداری تهران در حوزه حریم پایتخت اظهار کرد: علاوه بر اقداماتی که اداره کل حریم شهرداری تهران در مناطقی که حریم دارند انجام می دهد، مجموعه دولت متشکل از وزارت خانه های مرتبط همانند وزارت کشور در این زمینه برای حفظ حریم به ما کمک می کنند.

وی با تاکید براهمیت حفظ حریم در پایتخت عنوان کرد: طی ماه های شهریور و مهر امسال 333مورد جلوگیری از دیوارکشی و فنس کشی، 13 مورد جلوگیری از ساخت سوله، 20 مورد جلوگیری از کاشت درخت به منظور تصرف عدوانی و حدود 642 مورد جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز انجام شده است.

مدیر عامل شهربان شهرداری تهران با اشاره به اینکه از ابتدای سال از حدود 46 هزار  و 644 مورد تخلف در حوزه حریم جلوگیری شده است، تصریح کرد: با متخلفان در این حوزه به شدت برخورد خواهد شد، کما این که نگاه مقام معظم رهبری به این موضوع جدی هست و تذکرات جدی‌ای دادند.

وی با بیان اینکه درختکاری در حریم تهران اتفاق مناسبی بوده است، اضافه کرد: حریم تهران در حال تبدیل شدن به یک کمربند سبز است و این راه را برای سوءاستفاده و ساخت و ساز در حریم بسیار سخت یا غیرممکن می کند.

فتاحیان با بیان اینکه حریمی که تحویل شهرداری تهران شده حدود 1230 کیلومتر است، گفت: اما حریمی که برای پایتخت در طرح جامع دیده شده حدود شش هزار کیلومتر است،متاسفانه به خاطر تقسیمات کشوری و  مشکلاتی که برخی از شهرهای اطراف به وجود آورده اند یا اختلافاتی که بنیاد مسکن در طرح‌های هادی دارد باعث شده تخلفات در اطراف حوزه حریم تهران افزایش پیدا کند اما حوزه‌ ماموریتی شهرداری نیست؛ اگر طرح حریم یکپارچه‌ شهر تهران را اجرا کنند و شورای عالی شهرسازی آن را ابلاغ کند مشکلاتی که اطراف تهران در بحث ساخت و ساز وجود دارد؛ برطرف می‌شود.

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران تاکید کرد: در کنار کاشت درخت در حریم پایتخت، تعیین تکلیف زودهنگام  وضعیت حریم در تقسیمات کشوری به جلوگیری از تخلفات کمک کند.

فتاحیان با بیان اینکه یکی دیگر از ماموریت های شهربان در حوزه‌ شهر و ساخت و سازهای داخل شهر است، گفت: حدود 95 هزار رفع سدمعبر ساختمانی از سوی شرکت شهربان و حریم بان  انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این سدمعبرهای ساختمانی معضل است، عنوان کرد: یک سری قوانین؛ ضوابط و شرایط برای سد معبر معابر ساختمانی  وجود دارد که گاهاً بعضی از مالکان رعایت نمی‌‌کنند و ما مجبور هستیم با تذکر و یا برخورد قانونی  و اعمال قانون مالکان را متوجه کنیم که سدمعبر نکنند.

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران با بیان اینکه ساز و کار جریمه متخلفان در دست تدوین است، تصریح کرد: توقف عملیات ساختمانی به طور حتم انجام خواهد شد و در این حوزه از ابتدای سال حدود 120 هزار ماموریت انجام شده است.


https://yon.ir/5ujD2


 


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.