1393/11/20 17:48:25
بازدیدها: 5905
  • ارسال به دوستان
  • print
شبی در کنار خانواده/ جشن بزرگ شهربانان و حریم بانان تهرانشهر بمناسبت دهه فجر

شبی در کنار خانواده/ جشن بزرگ شهربانان و حریم بانان تهرانشهر بمناسبت دهه فجر

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران نخستین جشن خانواده بزرگ شهربانان و حریم بانان شهر تهران با شعار من انقلابی ام به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

اگر چه جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران هر سال باشکوه تر از سالهای قبل برگزار می شود و نهال تنومند انقلاب اسلامی امروز با وجود همه دشمنی های هرزه به گلستانی تبدیل شده است که با خون شهیدان به ثمر نشسته است اما این جشن یک ویژگی بارز داشت ؛ آنهم اینکه خانواده بزرگ شهربانان و حریم بانان تهرانشهر که همواره حافظ شهر و شهروندان هستند برای نخستین بار از بدو تاسیس شرکت در سال 1387 تا کنون زیر یک سقف جمع شدند، بی تعارف بگویم برای برگزارکنندگان مراسم هرچند دو هفته به صورت شبانه روزی زحمت کشیده بودند اما اصلاً قابل تصور نبود که همه صندلی های بزرگترین تالار تهران پر شود و حتی گوشه گوشه آن آکنده از جمعیت شود.

 

 

واقعاً جای شهردار تهران در این جشن خالی بود. در این جشن باشکوه؛ هرچند همه آحاد خانواده بزرگ شهرداری تهران خادم بی منت شهرونهدان تهرانی و البته میهمانان تهران از سراسر ایران و جهان هستند اما بدون شک شهربانها و حریم بانها یک ویژگی برجسته دارند؛ «مظلومیت» این نکته را می شود از حرفهای مدیرعامل شرکت در جشن فهمید که تصریح می کند : «شما شهربانان و حریم بانان شهریار و بزرگ این شهر هستید اما تا کنون کمتر کار ارزشمند و مسوولیت خطیری که بر عهده دارید دیده یا شنیده شده است و از این منظر مظلوم واقع شده اید. ما به این نکته واقفیم که بدون حضور شما سنگ بر سنگ بند نمی آید و شهرمان رو به خرابی و بی نظمی می رود. سیما و منظر شهری به هم می ریزد و شهروندان آسودگی و امنیت شان کمتر می شود.»

احسان شریفی اما به نکته ای اشاره می کند که بسیار مهمتر از زحمات شهربانان است، در حقیقت نیمه پنهان کتک خوردنها از قانون شکنان و مبارزه با متخلفان و متجاوزان به شهر بر دوش همسران و فرزندان نیروهای شهربان و حریم بان است.

زنان و کودکانی که روز را شب می کنند و چشم بر در انتظار می کشند که پدر و همسر مهربان بعد از یک روز کار وارد خانه شود ولی ناگهان خشکشان می زند، چرا که شهربان و حریم بان شهر ناجوانمردانه مورد ضرب و شتم قرار گرفته است؛ در راه دفاع از زمین پاک و آسمان آبی تهرانشهر.

اما امید به روزهای خوب و روشن باعث می شود که هر روز دعای خیر و چهره خندان خود را بدرقه حافظان شهر کنند.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان نیز دقیقاً به این نکته اشاره می کند: ما قدردان زحمات همسران و فرزندان شما نیز هستیم و این جشن را به افتخار خانواده تان برپا ساخته ایم تا در جمع گرم و همدل خانواده های شما شبی به یاد ماندنی را رقم زنیم.

شریفی خط قرمز شرکت شهربان و حریم بان را اینگونه توصیف می کند: شما نه تنها حریم بان و شهربانید بلکه بسیار مهربانید و مهرتان را نه تنها به خانواده بلکه به این شهر و مردمش ارزانی داشته اید، اما گاهی مورد بی مهری نیز قرارگرفته اید. شما از حق مردم دفاع می کنید و آنان که با احترام به حقوق شهر و شهروند میانه ای ندارند سخت بر شما می تازند و با زخم زبان و گاه با دست و زبان شما را می نوازند و ما از این نوع نواختن متاسف و ناراحتیم و این خط قرمزماست. حمایت از شهربانان و حریم بانان.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان که از قضا قائم مقام معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران نیز هست درباره ادامه توجه به نیروها به عنوان سرمایه های بی بدیل شهرداری تهران که بسیار مورد تاکید شهردار قالیباف است می گوید: «شرکت شهربان و حریم بان با حمایت و همکاری همه بخشهای شهرداری تهران، به عنوان خدمت گذار شما عزیزان و برای تسهیل روندهای کاری، وضعیت رفاهی و معیشتی، آموزش و ارتقای سطح تحصیلات همکاران از هیچ اقدامی فروگذار نکرده و نمی کند؛ و در این راه از تمامی ظرفیتهای موجود، از فناوریهای نوین برای انجام فعالیتهای روزمره گرفته تا تکنینهای اطلاع رسانی و تبلیغات موثر بهره برداری خواهد شد.»

 شریفی همه این موارد را می گوید اما دو نکته اصلی باقی می ماند که در پایان به آنها اشاره می کند؛ اول رضایت مدیریت شهری چه شهرداری و چه در شورای اسلامی شهر تهران و دوم رضایت شهروندان به عنوان بندگان خدا که قطعاً رضایت شهروندان و دعای خیرشان باعث شده جایگاه شرکت شهربان و حریم بان ارتقا یابد.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان به رضایت مدیریت شهری از شهربانان و حریم بانان شهر تهران اشاره می کند و می افزاید: «مدیریت عالی شهر تهران شما را از جمله مسوولیت پذیرترین و با وجدان ترین کارکنان شهرداری تهران می داند که کار دشواری بر عهده داریداما آن را با سعه صدر و حوصله به انجام می رسانید.

امروز ما و بیشتر شهروندان این شهر شهربانان و حریم بانان را مردانی مقتدر مسوولیت پذیر و در عین حال از خود گذشته، مهربان و محافظ شهر می دانیم. شاهد تغییر تدریجی نگاه مردم نسبت به شهربانان و حریم بانان هستیم این تغییر در حوزه مدیریت شهری به وضوح قابل رویت است. حمایت مستقیم و قاطعانه شهردار محترم تهران اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهرانف معاونان محترم شهردار و شهرداران مناطق از شهربان و حریم بان و تثبیت ساختار شرکت و بودجه آن رشد و بالندگی را برای مجموعه شهربان و حریم بان به همراه خواهد داشت.

شریفی به برخی اقدامات شهربانان و حریم بانان اشاره می کند که جدای از همه زحمات نیروهاست و همچون نگین بر آسمان شرکت شهربان و حریم بان می درخشد.برخی از همکاران شما در راه انجام مسولیتی که عهده دار آن بوده اند جانشان را از دست داده اند،برخی آسیب های جدی دیده اند؛برخی با از خود گذشتگی جان تعدادی از شهروندان را نجات بخشیده اند. یکی از همکاران شما درحین انجام وظیفه جانش را ازدست داد؛ او حتی تا آخرین نفسها مهرش را از مردم این شهر دریغ نکرد و با اهدای اعضای بدنش به شهروندان نیازمند تعدادی از آنها را جانی دوباره بخشید؛این است تصویری که ما امروز از حریم بان و شهربان در ذهن داریم.

سرود جمهوری اسلامی ایران که در سالن طنین انداز می شود همه یکصدا زمزمه می کنند.

صابر خراسانی در وصف امام زمان (عج) و خورشید ایران زمین امام رضا علیه السلام مدیحه سرایی می کند که نم اشک را بر چشمان خانواده شهربان می نشاندو دست آخر همه زیر لب زمزمه می کنند:"آمدم ای شاه پناهم بده،خط امانی ز گناهم بده،ای حرمت ملجا درماندگان ،دور مران از در و راهم بده،لایق وصل تو که من نیستم،اذن به یک لحظه نگاهم بده".
بخشی از مراسم به اهدای جام قهرمانی مسابقات فوتسال جام دهه فجر اختصاص دارد که تیم شهربان و حریم بان منطقه 20 تصاحبش کرده است؛آنهم پس از رویارویی 22تیم ازچهار پهنه شمال شرق، شمال غرب، جنوب شرق، جنوب غرب تهران مسابقاتی که با تلاش و پیگیری صباغ معاون فنی و اجرایی والبته همراهی پیمانکاران شرکت شهربان و حریم بان برگزار شد، تا گامی باشد برای ایجاد نشاط و تعالی سازمان.
احسان علیخانی مجری برنامه تلویزیونی ماه عسل که قبل از افطار روزهای ماه میهمانی خدا از قاب تلویزیون پخش می شود،مجری جشن بزرگ خانواده شهربان و حریم بان است،از او که در ماه عسل میزبان آدم های متفاوتی بوده درباره شهربانان و حریم بانان سوال می کنم که می گوید:"این آدمها خیلی زحمت می کشند و البته واقعاًمظلوم هستند"چون خود من اطلاع دقیقی از نوع کارشان نداشتم اما امروز متوجه شدم که علاوه بر جلوگیری از تخلفات با همه وجود به فکر همشهریان خود هستند.برای این است که در بخش تقدیر از شهربانان و حریم بانان نمونه سنگ تمام می گذارد.
رضا صادقی" مرد مشکی ، رنگ عشق" هنرمند محبوب است که این روزها با فرزند دلبندش بیشتر خوش میگذراند اما به احترام شهربانان و حریم بانان که حافظان شهر هستند آمده است .با یاد شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی شروع می کند و قطعه ای می خواند که برازنده همسران و مادران نیروی شهربان است.
جشن تمام می شود اما نکته ای که به چشم می آید رضایت و لبخندی است که شهربانان و حریم بانان تهرانشر پس از تکریم خانواده بزرگشان بر چهره دارند وبا عزمی راسخ تر از گذشته برای آغاز روزی دیگر و رقم زدن فردایی سپید برای تهرانشهر به خانه می روند.

به عنوان کسی که این متن را نوشته و صرفاًدر مراسم حضور داشته ، جا دارد از همه شهربانان و حریم بانان خدوم ، پر تلاش و خلاقی که در مسیر نو آوری شرکت دست در دست هم نقش آفرینی می کنند و زحمت برپایی این جشن را کشیدند تشکر کنم که "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق"

print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.