1393/12/9 14:8:32
بازدیدها: 6456
  • ارسال به دوستان
  • print
مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران / روند جهشی خدمت به شهر و شهروندان ادامه خواهد یافت.

مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران / روند جهشی خدمت به شهر و شهروندان ادامه خواهد یافت.

«در فهرست خدماتی که شوراها به آن می‏پردازند باید حفظ هویت و اصالت شهرها و روستاها، و پایبندی به معماری اسلامی و ایرانی، و رعایت زیبایی و استحکام بناها، و ترویج فرهنگ نظم و قانون، و گسترش نمادهای دین و اخلاق، و آسان‏سازی خدمت‏رسانی‏ و عدالت و فراگیری در خدمات شهری و توسعه فضای سبز و اهتمام به سلامت محیطزیست، و توجه به نیازهای جانبازان و مصدومان جسمی، و نگاه عدالت‏گستر به محله‏ها و اشخاص محروم، و توجه ویژه به بانوان و نیز به جوانان، برجسته شود و همواره در مد نظر قرار گیرد... جوانان عزیز! از امروز شما وارد عرصه خدمتگزاری خواهید شد. همه نقشها حائز اهمیت است. در هر نیرو و در هر مسؤولیتی که هستید و هر خدمتی که به شما واگذار شده است، در برابر آن احساس مسؤولیت و نیز احساس توانایی کنید. هم احساس کنید که موظّف و مسؤولید که این کار را به بهترین‌وجه انجام دهید، هم عمیقاً احساس کنید که بر این کار توانایید؛ و حقیقت، همین است.»

اینها توصیه های رهبر معظم انقلاب است؛ به اعضای شورای شهر و به جوانان. و شرکت شهربان و حریم بان امروز نه تنها یکی از جوانترین مجموعه های شهرداری تهران چه از نظر سازمانی و چه از نظر منابع انسانی است؛ بلکه به دلیل تعامل مستقیم با شهروندان عاملی برای نمره دادن به مدیریت شهری و خانواده بزرگ شهرداری تهران است.
اینهارا گفتیم تا بدانید شرکت شهربان و حریم بان اهمیت زیادی برای شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران دارد و مدیریت عالی تهرانشهر این روزها در پی ادامه روند رو به رشد و ارتقای جایگاه شرکت شهربان و حریم بان است که این روزها علاوه بر جلوگیری از تخلفات ساختمانی و سدمعبر ساختمانی، وظیفه مهم برخورد با سد معبر صنفی را هم بر دوش دارد. تا یادمان نرفته بگوییم که شرکت شهربان و حریم بان با افزایش مسئولیت ها و ماموریت ها از این پس زیرمجموعه معاونت خدمات شهری خواهد بود و مهندس عبداللهی معاون شهردار تهران رییس جدید هیات مدیره ای است که نمایندگانی از معاونت های ذی ربط شهرداری تهران همچون معاونت معماری و شهرسازی و معاونت هماهنگی و امور مناطق، معاونت حمل و نقل و ترافیک و یگان حفاظت در آن حضور دارند.

بر اساس سیاست هیات مدیره جدید، مهندس شریفی مدیرعامل سابق که هویت بخشی به شهربانان و حریم بانان خدوم و پاکدست تهران را در دستور کار قرار داده بود؛ جای خود را نیرویی جوان و جهادی می دهد تا روند رو به رشد شرکت شهربان و حریم بان ادامه یابد و در همین راستا مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران، صبح امروز با حضور مهندس عبداللهی معاون خدمات شهری و رییس هیات مدیره، مهندس جاوید رییس سابق هیات مدیره و اعضای هیات مدیره سابق و جدید در محل شرکت شهربان و حریم بان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مهندس عبداللهی با تاکید بر اینکه در شهرداری تهران ماموریت های فراوانی انجام می شود اما وظایف شرکت شهربان و حریم بان به دلیل ارتباط مستقیم با مردم از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: شهربانان و حریم بانان باید با عملکرد مثبت، بدون حاشیه و خستگی ناپذیر جایگاه شهرداری تهران در اذهان عمومی را ارتقا دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: مردم عملکرد شهرداری تهران را با فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک شهر و نیروهای شهربان و حریم بان و معبربان ارزیابی می کنند و علی رغم فعالیت ها و اقدامات مثبت فراوانی که انجام شده، با نقطه مطلوب و عالی فاصله داریم.
مهندس عبداللهی با اشاره به فلسفه تاسیس شرکت شهربان و حریم بان مبنی بر ارتقای خدمات شهرداری در این حوزه با برون سپاری به بخش خصوصی اظهارداشت: تدبیر شهردار محترم تهران در ایجاد شرکت شهربان و حریم بان در سال 1387 و ارتقای جایگاه و ماموریت های آن در برهه کنونی، نشان از ضرورت تلاش برای خدمت به شهروندان است.
رییس هیات مدیره شرکت شهربان و حریم بان با قدردانی از زحمات همه مدیران شرکت از بدو تاسیس تاکنون گفت: فعالیت در شرکت شهربان و حریم بان به دلیل مسئولیت های مهمی که بر عهده دارد بسیار سخت است اما همکاران در همه سطوح تلاشی شبانه روزی برای خدمت به شهروندان و انجام وظایف محوله داشته اند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به فعالیت حدود 2200 نیروی شهربان، حریم بان و معبربان در سطح کلانشهر تهران، تصریح کرد: تکریم و توجه به نیروها ضروری است زیرا در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت شهربانان و حریم بانان و معبربانان شهروندان را تکریم کنند؛ البته باید پایش و پالایش در زمینه جذب و فعالیت نیروها را نیز دنبال کرد.

رییس هیات مدیره شرکت شهربان و حریم بان، پیمانکاران شرکت را امین، چشم و بازوی شهرداری تهران معرفی کرد و افزود: تامین نیروی انسانی تنها وظیفه پیمانکاران نیست بلکه مسئولیت همه موارد در حوزه سرزمینی برعهده پیمانکاران خواهد بود و شهرداری تهران در این خصوص آماده هر نوع همکاری است.

 

مهندس عبداللهی با بیان اینکه برای تحقق اهداف مدیریت شهری به همکاری و همدلی صمیمانه همه نیاز داریم، گفت: باید از طریق برگزاری همایش ها و دوره های آموزشی متعدد زمینه ارتقای روزافزون شرکت شهربان و حریم بان در کسب رضایت مردم، مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر تهران را فراهم کرد.
رییس هیات مدیره شرکت شهربان و حریم بان با قدردانی از زحمات و تلاش های مهندس شریفی در دوران مسئولیت در شرکت شهربان و حریم بان، افزود: امیدواریم مهندس چیذری نیز در دوره مسئولیت جدید با بهره مندی از همه ظرفیت ها در راستای موفقیت و تعالی این شرکت گام بردارد.
بر اساس این گزارش، مهندس عبداللهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رییس هیات مدیره شرکت شهربان و حریم بان در پایان سخنان خود، حکم مدیرعاملی ابوالقاسم چیذری را به وی اعطا کرد و با اهدای لوح سپاس از مهندس شریفی مدیرعامل سابق، مهندس جاوید رییس سابق هیات مدیره و اعضای سابق هیات مدیره شرکت قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم، مهندس جاوید رییس سابق هیات مدیره شرکت شهربان و حریم بان در سخنانی با اشاره به تصمیم به جا و ارزشمند مدیریت شهری در ادغام شهربانان و حریم بانان با نیروهای معبربان، گفت: وظایف حوزه خدمات شهری و نظارت ساختمانی لاینفک است و متمرکزنبودن فعالیت ها در حوزه شهربانی و معبربانی هزینه های زیادی داشت که مهندس شریفی پس از تثبیت جایگاه شرکت، خود از پیشگامان تعیین تکلیف وظایف آن نیز بود.
مهندس جاوید با بیان اینکه امروز شرکت شهربان و حریم بان از نظر مالی وضعیتی شفاف دارد و پرداخت مطالبات پیمانکاران تقریبا به روز است، گفت: قطعا با توانمندی مهندس چیذری و درایت و هدایت های مهندس عبداللهی شاهد پوست اندازی تحولی و رشد جهشی شرکت شهربان و حریم بان خواهیم بود.
مهندس جاوید در پایان از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سابق شرکت شهربان و حریم بان قدردانی کرد.
پس از رییس سابق هیات مدیره شرکت شهربان و حریم بان، نوبت به مهندس شریفی مدیرعامل سابق شرکت رسید که آخرین حرف های خود در این شرکت را بیان کند.

سخنانی که با شکرگزاری به درگاه خداوند و تقدیر از پدر و مادر و همسر آغاز شد و با تقدیر از اعتماد دکتر قالیباف و تلاش های خستگی ناپذیر شهربانان و حریم بانان خدوم تهرانشهر و آرزوی موفقیت برای مهندس چیذری مدیرعامل جدید شهربان و حریم بان پایان یافت.

 

مهندس شریفی که این روزها قائم مقام معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران است، با اشاره به فضای چالشی پیش روی شرکت در آغاز فعالیت خود در شرکت شهربان و حریم بان، تاکید کرد: باید از دکتر قالیباف تشکر ویژه داشته باشیم که با حمایت خود سهمی بسزا در هویت بخشی و بازسازی هویت شهربانان و حریم بانان و انجام جراحی تحولی در شرکت شهربان و حریم بان ایفا کردند.
مهندس شریفی با تشریح برنامه های شرکت شهربان و حریم بان در زمینه حفظ کرامت کارکنان همچون برگزاری جشن بزرگ با حضور خانواده نیروها و برقراری ارتباط چهره به چهره با شهربانان و حریم بانان گفت: وقتی هویت و آبروی نیروها حفظ و تامین شود؛ به تعبیر دکتر قالیباف تخلفات کم می شود و امروز علاوه بر اینکه نگاه حمایتی مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر تهران با ارتقای بودجه شرکت محقق شده است؛ اصحاب رسانه نیز نگاه حمایتی نسبت به شهربانان و حریم بانان دارند.
مهندس شریفی افزود: البته در این مدت شماری از نیروها نیز به دلیل تخلفات و بی انظباطی اخراج شدند تا آبروی شهربانان و حریم بانان خدوم و زحمتکش حفظ شود.

مهندش شریفی با بیان اینکه شناخت مهندس چیذری از شهرداری تهران در بهبود وضعیت شرکت شهربان و حریم بان موثر خواهد بود، گفت: حمایت قضایی از نیروهای پیمانکار برای اجرای شجاعانه قانون و اصلاح اساسنامه جدید قطعا به موفقیت شرکت شهربان و حریم بان کمک خواهد کرد.

 

مدیرعامل سابق شرکت شهربان و حریم بان در پایان از همه نیروهای خدوم شرکت و پیمانکاران شرکت قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم، مهندس چیذری مدیرعامل جدید شرکت شهربان و حریم بان در سخنانی با تقدیر از اعتماد مدیریت شهری و مهندس عبداللهی تصریح کرد : هر دوره مدیران عامل سابق منجر به روند تکامل شرکت شهربان و حریم بان بوده و امیدوارم در دوره جدید نیز این روند تکامل با روحیه جهادی ادامه یابد.

 

مدیرعامل جدید شرکت شهربان و حریم بان افزود: توجه به سبک زندگی ایرانی و اسلامی در تعامل شرکت با نیروها و ارتباط شهربانان و حریم بانان با شهروندان و حفظ روحیه جهادی از اولویت های  اینجانب خواهد بود.

همچنین قنبرزاده  به نمایندگی از همه پیمانکاران در سخنانی از مدیریت و حسن خلق آقای شریفی تقدیر کرد و از آمادگی همه پیمانکاران جهت  اجرای هرچه بهتر برنامه های مدیریت جدید خبر داد.

 

 


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.