1394/12/11 13:9:6
بازدیدها: 802
  • ارسال به دوستان
  • print
اعتراض مدیرعامل شرکت شهربان به محتوای برنامه یکسویه شبکه یک سیما

اعتراض مدیرعامل شرکت شهربان به محتوای برنامه یکسویه شبکه یک سیما

مهندس چیذری مدیرعامل شرکت شهربان در اعتراض به پخش برنامه یکسویه پایش از شبکه اول سیما با محتوای تخریب نیروهای خدوم معبربان ، در راستای حمایت از شأن این نیروها ، نامه ای اعتراض آمیز به مدیریت شبکه اول سیما نوشتند که به شرح ذیل می باشد :

مدير محترم شبكه اول سيما

جناب آقاى سید فضلالله شریعت پناهی

سلام عليكم؛

احتراماً پيرو پخش برنامه تلويزيونى پايش در شامگاه نهم اسفند ماه با موضوع ( بازار براى فروشندگان كم سرمايه و دست فروش ها ) مطالب خلاف واقع ، دور از انصاف و به صورت يكجانبه ، از سوي كارشناسان و مجريان آن برنامه در رسانه ملى پخش گرديد كه به نمايندگي از تمامي نيروهاي محترم معبربان مراتب اعتراض خود را اعلام ميكنم.

1-با توجه به فتاوای مراجع عظام تقلید به ویژه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی که به تصریح حضرت امام (ره) ، تخطی از این قوانین شرعاً حرام است و یا بر اساس نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی  ملاک در اینگونه امور قانون و مقررات مربوطه است ، دفاع آن برنامه از عمل خلاف قانون سد معبر و زیر  سوال بردن وظیفه قانونی شهرداری جای سوال و تأمل دارد!.

2-پخش مکرر فيلم حادثه ى لبو فروش تهرانى در خيابان جمهورى ، بصورت خلاف واقعیت و با هدف تشويش اذهان نسبت به نيروهاي معبربان و در جهت تخريب شهردارى تهران در اين برنامه صورت پذيرفت. لازم به توضيح است  كه در اين فيلم مشخص است خود فرد دستفروش بمنظور مظلوم نمايى و تحريك احساسات شاهدان اقدام به واژگون نمودن چرخ دستى خود نمود.(البته در همان ايام شهردارى تهران با ارائه مستندات در رسانه ها مقصر بودن اين فرد را به اثبات رساند.)

3-طراحي سؤال پيامكى برنامه با موضوع راهكار پيشنهادى مخاطبان براى رفع معضل دستفروشى در تهران با دو گزينه ى ( ١- ساماندهى دستفروشان / ٢- جمع شان كنند ) ، غير تخصصى و بحثي يك طرفه و هدفمند بود. همچنين در برنامه های کارشناسی عرف اينگونه است كه از كارشناسان موافق و مخالف با موضوع بحث دعوت ميشود نه هر دو موافق!.

4-ارائه ى گزارش از سوی كارشناسان برنامه كه در آن شهردارى مقصر اصلى هر نوع اتفاق در برخورد و تجميع بساط هاى بساط گستران معرفى شد و همچنين توجيه معضل دستفروشى با دستفروش خواندن رييس جمهور فقيد ايران شهيد بزرگوار محمد على رجايى نكته ى قابل توجه و تأمل ديگرى در اين برنامه بود.

5-عدم دعوت حضورى و حتى مكالمه ى تلفنى با هيچ يك از مسئولان دست اندركار شهردارى يكى ديگر از مصادیق يك جانبه نگرى در این برنامه بود.و بجای اینکه عوامل و مجموعه های مقصر در ایجاد شدن این پدیده شناسایی و مورد نقد واقع شوند شهرداری مقصر اصلی تمامی این ماجرا شد! .

6-با توجه به تكرار و تاكيد ، هم مجريان و هم كارشناسان برنامه مبني بر برخوردهاي خشن و خلاف عرف از سوي مأمورين سدمعبر ، بايد اعلام كنم كه اين افراد مجريان قانون هستند و حتماً جهت برخورد با چنين ناهنجاري هايي ايجاد مجادله امريست اجتناب ناپذير ولي متاسفانه اظهار نظرات در اين برنامه بگونه اي بود كه كلاً انجام فعل قانوني از سوي مامورين سدمعبر غیرقانونی  و ايجاد ناهنجاري هايي كه در حوزه انضباط شهري از سوي دستفروشان رخ ميدهد داراي وجاهت شد! .

7-طبق آمار و مستندات موجود تنها در سال 94 تعداد 74 نفر از مأموران خدوم سد معبر دچار آسیب دیدگی جدی شدند و این درحالیست که این عزیزان در حال اجرای قانون بوده . لذا با استناد به ماده 609 ( قانون مجازات های اسلامی ) ، این سوال مطرح است که آیا چنین موضع گیری و اعلام نظر از سوی مجریان و کارشناسان برنامه مذکور نسبت به این نیرو ها صحیح و قانونی است ؟

در اینجا فرصت را مغتنم شمرده و اعلام مینمایم كه دستفروشي يك پديده ي چند تولیتی و چند وجهي است  و اينكه طبق بررسی های بعمل آمده فقط برخي از دستفروشان نيازمند واقعي هستند نه همه ی آنها. لذا به همين منظور شناسايي قشر نيازمند دستفروشان با هدف حفظ كرامت و توجه به معیشت آنان از سوی مدیریت شهری جزء وظايف ذاتي و فرآیندی متولیان امر در شهرداری تهران شده است.

در پایان اميد است جنابعالى ضمن تذكر به عوامل دست اندر كار در تهيه و توليد برنامه پايش ، دستور فرماييد تا مطالب خلاف واقع مطرح شده در اين برنامه که موجب خدشه دار شدن جایگاه و شان نیروهای خدوم معبربان گردید را در برنامه ى آتى اصلاح و به سمع و نظر مخاطبان برسد .

با سپاس فراوان

ابوالقاسم چیذری

مدیرعامل شرکت شهربان


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.