1397/6/30 20:26:45
بازدیدها: 160
  • ارسال به دوستان
  • print
درک اهمیت «انضباط شهری» نیاز به فرهنگسازی دارد||مجلس حامی تحولات رویکردی در مجموعه شهربان است

درک اهمیت «انضباط شهری» نیاز به فرهنگسازی دارد||مجلس حامی تحولات رویکردی در مجموعه شهربان است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، با بیان این‌که مجلس از تحولات مثبت رویکردی و عملکردی در حوزه شهربان و انضباط شهری حمایت می‌کند، بر ضرورت فرهنگسازی در خصوص انضباط شهری برای درک اهمیت آن تأکید کرد. 
 
محمد محمودی شاه‌نشین عضو فراکسیون شهری مجلس در گفتگو با روابط عمومی «شهربان»، با اشاره به اهمیت و حساسیت مسئله «انضباط شهری» اظهار داشت: این مسئله که در سطح شهر، نظم و انضباط برقرار باشد و مزاحمت‌های صوتی و ترافیکی و سد معبر وجود نداشته باشد، یک مسئله بدیهی در دنیای امروز و در اصول مدیریت شهری است که اگر نباشد، شهروندان متضرر خواهند شد و آزار خواهند دید؛ بنابراین، شهرداری حقیقتاً با برقراری انضباط شهری به مردم خدمت می‌کند. 

عضو فراکسیون شهری مجلس گفت: از این رو، برخورد قاطع قانونی با متخلفان انضباط شهری (تخلفات ساخت و ساز و سدمعبر) یک اصل انکارناپذیر است و شهروندان هم برای حفظ حقوق خودشان باید در این مورد، حامی و همراه قانون و شهرداری باشند. 

وی افزود: بر این اساس، لازم است همه ما از شهروندان گرفته تا خود مجریان قانون، در عمل به قانون پایبند باشیم و مواجهه ما با این مسئله مهم، احساسی نباشد.

محمودی اظهار داشت: بنابراین، هم مسئله آموزش ماموران انضباط شهری اهمیت دارد و هم موضوع فرهنگ‌سازی در میان بدنه جامعه؛ در این رابطه، مجلس هم ضمن اینکه از هرگونه تحول مثبت در این حوزه استقبال می‌کند، از هیچگونه حمایت قانونی هم دریغ نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: صدا و سیما، رسانه‌ها، سینما و دیگر نهادهای متولی فرهنگ، قطعاً برای فرهنگسازی در حوزه‌های مربوط به انضباط شهری مسئولیت دارند و نباید در این موضوع مهم، مدیریت شهری و شهربان را تنها بگذارند.

print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.