1397/7/3 15:37:30
بازدیدها: 166
  • ارسال به دوستان
  • print
عضو فراکسیون شهری مجلس: همه دستگاهها برای تبیین اهمیت «انضباط شهری» به کمک شهرداری بیایند

عضو فراکسیون شهری مجلس: همه دستگاهها برای تبیین اهمیت «انضباط شهری» به کمک شهرداری بیایند


 
عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس تاکید کرد: برای تبیین دقیق مسئله انضباط شهری و اهمیت آن، همه دستگاهها از جمله رسانه ملی و آموزش و پرورش باید به کمک مدیریت شهری بیایند.
 
اقبال محمدیان عضو فراکسیون مستقلین مجلس در گفتگو با روابط عمومی «شهربان» در خصوص اهمیت مقوله «انضباط شهری» و ابعادمختلف آن، با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۷۰ درصد جمعیت کشور در شهرها ساکن هستند، اظهار داشت: با توجه به این نسبت جمعیتی، وظایف شهرداری‌ها به ویژه در کلانشهرها بسیار حساس است.

وی ادامه داد: مسئله سد معبر و ورود به گذرگاه عابرپیاده و حتی گذرگاه خودروها به بهانه دستفروشی، یکی از چالش‌هایی است که مدیریت شهری به ویژه در تهران با آن مواجه است.

عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس گفت: شهرداری مجری قوانین انضباط شهری است و سایر دستگاهها هم نباید از زیر بار مسئولیتشان در این حوزه مهم شانه خالی کنند.

محمدیان همچنین به اهمیت مقوله آموزش و نقش صدا و سیما در فرهنگ‌سازی مسئله «انضباط شهری» اشاره کرد و اظهار داشت: در این میان، هم آموزش و پرورش و هم رسانه ملی، می‌توانند در فرهنگ‌سازی و تبیین دقیق مسئله انضباط شهری نقش‌آفرین باشند تا هم حقوق قشر ضعیف جامعه رعایت شود و هم در کار ماموران انضباط شهری و وظایف قانونی آنها اختلالی پیش نیاید.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت آموزش ماموران انضباط شهری در حوزه‌های مختلف ماموریتی آنها اعم از رفع سد معبر و نظارت بر تخلفات ساخت و ساز در شهر و حریم تهران، خاطرنشان کرد: آموزش مداوم اصول حقوق شهروندی به ماموران از یکسو و تبیین اهمیت و حساسیت مسئله انضباط شهری برای مردم از سوی دیگر، به بهبود قابل توجه این مسئله کمک خواهد کرد که در این خصوص نیز، مجلس و اعضای فراکسیون مدیریت شهری مجلس، ضمن اینکه از تغییر رویکردهای مدیریتی و نگاه فرهنگی به این مقوله استقبال می‌کنند، آماده هرگونه کمک قانونی هم هستند.

print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.