1397/7/5 22:17:55
بازدیدها: 197
  • ارسال به دوستان
  • print
اخلال در «انضباط شهری» تضییع حقوق شهروندی است|| مجلس آماده همکاری با شهربان و مدیریت شهری است

اخلال در «انضباط شهری» تضییع حقوق شهروندی است|| مجلس آماده همکاری با شهربان و مدیریت شهری است

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این که مجلس در زمینه های مورد نیاز به ویژه زمینه های قانونی، آماده همکاری با شهربان و مدیریت شهری است، تاکید کرد: هرگونه اخلال در «انضباط شهری» تضییع حقوق عموم شهروندان است. 

محمدرضا نجفی نماینده مردم تهران در مجلس و عضو فراکسیون امید، در گفتگو با روابط عمومی «شهربان»، با اشاره به اهمیت مسئله «انضباط شهری» و ابعاد مختلف آن، اظهار داشت: مسئله انضباط شهری به نوعی با بهره‌وری سرمایه‌ها به ویژه سرمایه انسانی، وقت مردم و کیفیت زندگی آنها به طور مستقیم ارتباط دارد و کمیت و کیفیت رضایتمندی مردم را می‌توان متاثر از انضباط همه اجزای زندگی، از جمله انضباط شهری دانست.

وی با بیان اینکه برقراری انضباط شهری توسط مدیریت شهری دارای حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاصی است، گفت: مجموعه «شهربان» و ماموریت‌های آن در حوزه‌های مختلف اعم از سد معبر یا برخورد با تخلفات ساختمانی، ذینفعان متعارض و متکثری دارد که هماهنگی میان آنها کار سخت و پیچیده‌ای است که نیازمند دقت، تدبیر و برنامه است.

نجفی با تأکید بر ضرورت فعال‌تر شدن و هماهنگی همه دستگاهها برای کمک رساندن به «شهربان» جهت انجام وظایفش، عنوان کرد: مسئله اشتغال و معیشت، مسئله مهم امروز کشور است؛ لذا دستگاههای دیگر باید وظایف خود را در جهت تامین معیشت و اشتغال افراد کم‌بضاعت به خوبی انجام دهند تا سرریز مسائل معیشتی، دامن‌گیر فضای عمومی شهر و مدیریت شهری نشود.

وی ادامه داد: علاوه بر مشارکت و حمایت سایر دستگاهها، مسئله فرهنگ‌سازی و آموزش نیز باید با جدیت دنبال شود تا مدیریت شهری تواند وظیفه حساس و پرتعارضی مانند انضباط شهری را به خوبی ایفا کند.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین تاکید کرد: اگر مقوله حساس انضباط شهری درگیر تعارف و مسامحه‌های غیرضروری شود، دچار سرمایه‌سوزی خواهیم شد؛ یعنی اسباب اتلاف منابع برای عموم مردم فراهم می‌شود و حقوق عمومی شهروندان در این آشفتگی‌ها از بین می‌رود.

نجفی افزود: همچنین، در خلال این بی‌نظمی‌ها هم هویت شهری از بین می‌رود و هم اسباب زایل شدن مبانی اخلاقی و رفتاری صحیح فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس هم آمادگی دارد بستر قانونی لازم را برای ساماندهی این امر و حفظ حقوق دو طرف (مدیریت شهری و مردم) ایجاد کند و از هرگونه تغییر مبتنی بر مبانی علمی و فرهنگی نیز استقبال می‌کند.


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.