1397/7/10 21:10:14
بازدیدها: 140
  • ارسال به دوستان
  • print
عضو شواری شهر تهران: «انضباط شهری» حافظ حقوق عمومی شهروندان است

عضو شواری شهر تهران: «انضباط شهری» حافظ حقوق عمومی شهروندان است

رییس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران در گفتگو با «شهربان»:

«انضباط شهری» حافظ حقوق عمومی شهروندان است

 

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این‌که اقدامات شهرداری در حوزه «انضباط شهری» تکلیف قانونی است، تاکید کرد: «انضباط شهری» حافظ حقوق عمومی شهروندان است. 

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با روابط عمومی «شهربان» با اشاره به اهمیت موضوع «انضباط شهری» در کلانشهرها به ویژه در تهران اظهار داشت: کلانشهرها به ویژه تهران به عنوان پایتخت کشور، با جمعیت کثیری مواجهند و تعاملات گسترده است، لذا رعایت انضباط و احترام به حقوق عمومی از مهمترین الزامات زندگی در چنین شهرهایی است. 

اولین شهردار زن در جمهوری اسلامی، ادامه داد: هر شهروند دارای حقی است و باید محترم شمرده شود، اما حقوق عمومی شهروندان باید بیش از حد معمول مورد توجه باشد. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در همین رابطه گفت: امروز کلانشهرها به ویژه تهران با پدیده‌هایی مانند ساخت و سازهای بی‌رویه یا سدمعبر و بساط‌گستری مواجه هستند که مزاحمت‌هایی را برای نظم عمومی ایجاد می‌کند و برای برخورد با آنها نیز، باید ریشه‌های معضل را از بین برد. 

صدراعظم نوری به پدیده دستفروشی و بساط‌گستری اشاره کرد و اظهار داشت: اگر ریشه‌های این پدیده بررسی شود، به مسائلی مانند مهاجرت و وضعیت اقتصادی می‌رسیم که بار تبعات آن در کلانشهرها بر روی مدیریت شهری می‌افتد. 

وی تصریح کرد: قانون همیشه فصل‌الخطاب است؛ در رابطه با مسئله انضباط شهری و تزاحم حقوق عمومی و حق فردی نیز، قانون محدوده اعمال حق را تعریف کرده و باید ملاک باشد.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: برای اینکه کلانشهر تهران درست و بهینه اداره شود، باید همه قوانین از جمله قوانین انضباط شهری در تمام حوزه‌های مرتبط با آن به خوبی اجرا شود؛ در غیر این صورت، نه تنها حقوق عمومی از بین می‌رود که حق فردی متخلفان حوزه انضباط شهری هم نابود شده و امکان زندگی توأم با آرامش سلب می‌شود.

صدراعظم نوری با بیان اینکه اقدامات شهرداری برای ایجاد انضباط شهری و ساماندهی مشاغل مطابق تکلیف قانونی است، در عین حال یادآور شد: در اجرای این وظیفه قانونی باید دقت و در برخی شیوه‌ها نیز تجدیدنظر شود تا روح قانونمداری و تکریم شهروندان بیش از پیش مشاهده شود؛ در این خصوص باید بر عملکرد پیمانکاران نیز نظارت شده و مسئله آموزش ماموران جدی گرفته شود. 

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی برای برقراری انضباط شهری خاطرنشان کرد: دستگاه‌های فرهنگساز مانند آموزش و پرورش و صدا و سیما در این رابطه می‌توانند بیشترین سهم را در پیشگیری از تخلفات انضباط شهری و تضییع حقوق عمومی ایفا کنند؛ علاوه بر آنها، ناجا و قوه قضائیه نیز در برخورد با عوامل و سرحلقه‌های اخلال در نظم شهری باید به کمک مدیریت شهری بیایند.


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.