1397/7/17 12:26:47
بازدیدها: 429
  • ارسال به دوستان
  • print
۳۶ هزار ماموریت رفع سدمعبر در یکماه بدون درگیری انجام شده است||دستفروشی با ایجاد سدمعبر «جرم» است

۳۶ هزار ماموریت رفع سدمعبر در یکماه بدون درگیری انجام شده است||دستفروشی با ایجاد سدمعبر «جرم» است

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران با بیان این‌که ۳۶ هزار ماموریت رفع سدمعبر در یکماه اخیر بدون درگیری انجام شده است، تاکید کرد: دستفروشی با ایجاد سدمعبر «جرم» است.

به گزارش روابط عمومی شهربان شهرداری تهران، سید امیر فتاحیان در برنامه تلویزیونی «تهران ۲۰» که با موضوع «انضباط شهری و بررسی سدمعبر و دستفروشی» روی آنتن رفت، گفت: برخلاف تبلیغات منفی و خلاف واقعی که صورت گرفته، شهرداری با دستفروش هیچ مشکلی ندارد! دستفروش‌ها هم هموطنان ما هستند. شهرداری‌ها با «سدمعبر» مشکل دارند چون سدمعبر، جرم است و شهرداری‌ها طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها موظف به رفع سدمعبر هستند. 

وی افزود: البته رفع سدمعبر به شرط حفظ کرامت شهروندان، پرهیز از رفتار غیرمنطقی و هیجانی و در چارچوب قانون و حقوق شهروندی. حفظ کرامت دستفروشان خط قرمز مدیریت شهری، شورای شهر و شهربان است. 

فتاحیان اظهار داشت: برخی با این موضوع که دستفروشی جرم نیست، در پی توجیه «سدمعبر» و محکوم کردن شهرداری‌ها هستند اما باید به این استدلال توجه کرد کهسد معبر جرم است و از یکماه تا یکسال حبس دارد(طبق ماده۶۹۰قانون مجازات اسلامی) ولی دستفروشی جرم نیست. بنابراین دستفروشی باایجاد سدمعبر «جرم»است.

مدیرعامل شهربان ادامه داد: تمام تلاش ما این است که در مأموریت‌های انضباط شهری، تنشی ایجاد نشود. در این راستا، مجموعه شهربان آموزش‌های کاربردی به نیروهای انضباط شهری ارائه می‌دهد. 

وی افزود: اثرات این آموزش‌ها را می توانیم اینجا ببینیم که طی 6 ماهه نخست امسال حدود 210 هزار عملیات رفع سدمعبر در تهران انجام شده و از این 210 هزار مورد فقط یک مورد به درگیری و انتشار کلیپ منجر شده.

فتاحیان اعلام کرد: طی یکماه اخیر هم حدود 36 هزار عملیات رفع سدمعبر در تهران انجام شده که حتی یک مورد آن هم به درگیری و انتشار کلیپ منجر نشده.

وی با بیان این‌که فرهنگسازی در حوزه انضباط شهری ضرورت دارد، گفت: انضباط شهری با همراهی شهروندان محقق میشود اما حمايتهاى احساسى و عاطفی برخی شهروندان از دستفروشان و متخلفان انضباط شهری، کار اجرای قانون و برقراری انضباط شهری را سخت کرده است.  

فتاحیان خاطرنشان کرد: یک نمونه از برخوردهای احساسی با موضوع دستفروشی این است که برخی شهروندان استنباطشان این است که «همه دستفروشان نیازمندند»! این در حالیست که طبق آمارها، حدود 40 درصد از دستفروشان نیازمندند و 60 درصد دستفروشان، «بساط‌گستر حرفه‌ای» هستند با درآمد بالای 6 میلیون در ماه، بدون پرداخت اجاره، مالیات، عوارض و... که به صورت شبکه‌ای فعالیت دارند. 

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران در پاسخ به سئوال مجری برنامه در خصوص این‌که از درگیری‌های ایجاد شده بین ماموران و برخی دستفروشان چه حسی دارد؟، گفت: قطعاً متاسف میشویم و قطعا نیروهای انضباط شهری مجوز درگیری ندارند و حتما برخورد می‌کنیم اما قاطبه نیروهای انضباط شهری دلسوزانه‌ در حال خدمت به مردم و اجرای قانون برای تسهیل آمد و رفت شهروندان هستند. 

وی در پایان اعلام کرد: شهروندان عزیز میتوانند از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۹۴۹۹ به صورت مستقیم با مدیرعامل شهربان در ارتباط باشند و دغدغه‌ها، پیشنهادها و انتقاداتشان را در میان بگذارند.

 


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.