1397/7/18 14:58:8
بازدیدها: 180
  • ارسال به دوستان
  • print
بدون «انضباط شهری» سنگ روی سنگ بند نمی‌شود || شورا از رویکردهای جدید مدیریتی شهربان حمایت می‌کند

بدون «انضباط شهری» سنگ روی سنگ بند نمی‌شود || شورا از رویکردهای جدید مدیریتی شهربان حمایت می‌کند

 
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با بیان این‌که مسئله انضباط شهری تعطیل‌بردار یا تعارف‌بردار نیست، اعلام کرد شورای شهر از رویکردهای جدید مدیریتی و نگرشی در شهربان با هدف اجتماعی کردن روند برقراری انضباط شهری استقبال و حمایت می‌کند.
 
زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با روابط عمومی «شهربان»، با اشاره به مشکلات و موانع اجرای «انضباط شهری» در سطح کلانشهر تهران اظهار داشت: اگر بخواهیم با پدیده‌های مخل نظم و انضباط شهری از قبیل ساخت و ساز غیرمجاز یا بساط‌گستری فقط با رویکرد انتظامی برخورد کنیم، به طور طبیعی افکار عمومی در برابر آن مقاومت می‌کند، در حالی که با رویکرد آموزشی و پیشگیرانه بهتر می‌توان به هدف دست یافت.

وی افزود: مسئله انضباط شهری تعطیل‌بردار یا تعارف‌بردار نیست، لذا اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در این زمینه، این فرصت را فراهم می‌کند که مردم اهمیت انضباط شهری و اثرات آن را به خوبی متوجه شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری دیگر بخش‌های شهرداری از قبیل سازمان فرهنگی هنری و سازمان زیباسازی را برای تبیین اهمیت «انضباط شهری» پیشنهاد کرد و افزود: علاوه بر این، سایر دستگاههای فرهنگی و رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما نیز می‌توانند با تبیین دقیق مسئله به یاری شرکت «شهربان» بشتابند.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران تأکید کرد: اگر در سطح شهر به ویژه کلانشهری مانند تهران مقررات انضباط شهری در شئون مختلف آن حاکم نباشد، قطعا سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، لذا مسامحه در اجرای این قوانین درست نیست، البته بازنگری در برخی قوانین این حوزه و نیز آموزش همزمان ماموران این بخش می‌تواند به برقراری بهتر و موثرتر انضباط شهری کمک کند.

وی به مسئله بساط‌گستری و دستفروشی اشاره کرد و گفت: به نظر من، برای حل مسئله دستفروشی و سد معبر که یکی از عیان‌ترین معضلات انضباط شهری است، سازمان ویژه‌ای برای ساماندهی مشاغل باید تشکیل شود و به یاری شهرداری و شهربان بیاید. 

نژادبهرام خاطرنشان کرد که شورای شهر از رویکردهای جدید مدیریتی شهربان با هدف اجتماعی کردن روند برقراری انضباط شهری استقبال و حمایت می‌کند.

 

تاریخ انتشار: 97/7/18


print
rating
  نظرات


سخن ما
 
تهران بزرگترین کلان شهر کشور عزیزمان، با در بر داشتن طیف گسترده‌ای از کاربری های شهری و عصاره‌ای از خرده فرهنگهای ناب ایرانی، اتخاذ نگاهی جامع و مشارکتی در امر مدیریت شهری را الزام می نماید. در میان مجموعه فرآیندهای مدیریت شهر، امر نظارت بر شهرسازی
روابط عمومی شرکت شهربان وحریم بان
 
آدرس: بزرگراه شهید آیت الله مدرس، خیابان میرداماد، بن بست قدوسی، کوچه 12 بهمن، شماره 20
تلفن تماس: 26-22264022 (21)

فکس:         22264028 (21)

پیامک:  5000235
کلیه حقوق این پورتال برای شرکت شهربان و حریم بان محفوظ می‌باشد.